Stosowanie impregnatów do betonu

Powierzchnie betonowe są bardzo trwałe, jednak ich wygląd może wzbudzać kontrowersje. Właściwie jest to jedna z przeciwności w ich stosowaniu. Wygląd powierzchni betonowych nie zachwyca, stąd wiele osób odchodzi od betonu w myśl poprawy estetyki budowli. Tak się jednak składa, że w Polsce w tej technologii jest wykonana większość obiektów, co wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na brak estetyki w codziennym życiu. Nawet dla powierzchni betonowych istnieje metoda poprawiająca ich wygląd.

Farby do betonu – impregnaty

farba do betonu - impregnatW celu poprawienia wyglądu powierzchni betonowych można zastosować na przykład farbę do betonu, która nada im nowego wyglądu. Specjalna farba do betonu – impregnat jest do nabycia niemal w każdym sklepie budowlanym oraz hipermarketach. Rozprowadza się ją na takiej samej zasadzie, jak zwykła farbę do ścian, czyli za pomocą pędzla lub wałka. Dodatkowe właściwości impregnujące zapewniają ochronę przed wnikaniem wody wewnątrz betonu, co zapewnia mu dłuższą trwałość i odporność na działanie mrozu. Samo malowanie betonu poprawia w sposób zasadniczy wygląd powierzchni betonowych. Producenci oferują farby w wielu wariantach barwowych, dzięki czemu możemy wygenerować sobie na powierzchni taki kolor jaki będziemy chcieli. Bardzo ciekawie wyglądają wielokolorowe budynki betonowe w miastach. Podobnie jak mury i kostka betonowa, która również może być malowana taką farbą. Wielu artystów wykorzystuje farby do malowania obrazów na ścianach i dzięki temu nadają tym powierzchniom atrakcyjnego wyglądu przyciągającego wzrok wielu przechodniów. Bardzo modne staje się także malowanie chodników. Jak wiemy, kostka betonowa to bardzo powszechna forma chodnika w Polsce. Niestety nie budzi ona sympatii ze względu na przygnębiający szary wygląd. Tak się jednak składa, że również ona po pomalowaniu farbą do betonu nabiera zupełnie nowego wyglądu. W miastach często wyznacza się w ten sposób ścieżki rowerowe, głównie poprzez pomalowanie czerwoną farbą odpowiednią dla tego typu ścieżek i namalowaniu na ich powierzchni białych symbolów roweru stanowiącego oznaczenie dla rowerzystów.

Malowanie powierzchni betonowych stało się bardzo modne. Cieszy mnie to bardzo, gdyż nadaje to im drugie życie. Szare krajobrazy nabierają kolorów co pozytywnie wpływa także na nasze doznania codzienności. Jest to też pewne odejście od szarości poprzedniej epoki, w której wielu osobom przyszło żyć i obecnie chciałoby zmienić coś w swoim życiu, choćby to było jego ubarwienie poprzez malowanie nielubianego przez wielu betonu.