Tanie garaże blaszane

Bardzo często potrzebujemy dodatkowego miejsca na przechowywanie różnych rzeczy, np. sprzętu ogrodowego, narzędzi, rowerów i motorów oraz samochodu. Garaże blaszane są łatwe w konstrukcji, dość wytrzymałe i zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Są dobrą alternatywą dla ich murowanych odpowiedników i pomocą, gdy w gospodarstwie pojawił się kolejny samochód. 

Garaż blaszany w zasięgu ręki!

tani garaż metalowyW ostatnich latach wzrosło zainteresowanie garażami metalowymi. Te stosunkowo lekkie konstrukcje to dobry sposób na zabezpieczenie samochodu. Ich koszt zakupu jest znacznie niższy niż budowa nowej konstrukcji na naszej posesji. Do tego nie wymaga pozwolenia budowlanego, dzięki temu nie marnujemy czasu na wypełnianie zbędnej papierologii. Niekwestionowaną zaletą jest możliwość postawienia go w dowolnym miejscu na działce. Tani garaż metalowy jest bardzo lekki, dzięki czemu możemy sami go postawić bez konieczności wynajmowania ekipy budowlanej. Producenci proponują wiele wariantów standardowych rozmiarów, lecz drobne poprawki nie są kosztowne. Garaże blaszane doskonale dostosowują się do naszych potrzeb. Posiadają one wiele wariantów. Możemy nie tylko dobrać wymiary i kształty konstrukcji, wpłynąć na rodzaj drzwi, ilość okien oraz konstrukcję dachu (wybór kształtu i kąta nachylenia). Przy zamówieniu garażu standardowego może on pojawić się nawet tego samego dnia. Ocieplenie garażu zapewni nam komfortowe warunki do przebywania w nim. Zapobiegnie to zamarznięciu akumulatora zimą, a latem, sprawi że nie będzie tam panowała temperatura jak w przysłowiowym ,,piekarniku”. Konstrukcję garażu stawiamy na betonowej wylewce lub bloczkach betonowych. Wylewka betonowa jest dedykowana dla osób, które chcą na stałe przytwierdzić garaż do podłoża. Bloczków używamy gdy chcemy w przyszłości przenieść garaż lub potrzebujemy go tylko na krótki okres czasu. Konstrukcja blaszaka jest bardzo prosta. Składa się on ze szkieletu oraz poszycia. Połączone słupy pionowe, poziome oraz poprzeczki dachów tworzą kształt prostopadłościanu. Wykonany jest z kątowników i ceowników. Garaż blaszany jest zazwyczaj pokryty blachą trapezową teflonową lub ocynkowaną.

Cena garażu blaszanego zależy od kilku czynników, takich jak: jakość blachy, typ zadaszenia, a także od wysokości całej konstrukcji. Najtańsze, wykonane z cienkiej niepomalowanej blachy z dachem jednospadowym dostaniemy już za 1000 zł. Te wytrzymalsze z blachy ocynkowanej (cynk chroni przed korozją) będzie wydatkiem rzędu w granicach 2,5 – 5 tys. złotych.