Termoizolacja na poddaszu

Ocieplanie domów często opiera się o stare metody. W szczególności często stosuje się do tego typu zadań styropian, który jest dość skuteczny ale niestety nie zawsze można go zastosować. Od jakiegoś czasu jest on zastępowany innymi materiałami, które okazują się znacznie bardziej praktyczne. Przykładem jednego z nich może być chociażby pianka poliuretanowa. Materiał ten jest wykorzystywany w metodzie określanej jako izolacje natryskowe. Coraz więcej firm zaczyna świadczyć usługi z tym związane. 

Nowe metody ocieplania domów 

ocieplanie poddaszy w PrzemyśluBudynki ociepla się obecnie wieloma materiałami. Trzeba jednak zauważyć, że najbardziej popularnym jest styropian. Materiał ten cieszy się bardzo dużą popularnością ale wcale nie oznacza to, że jest to materiał najbardziej skuteczny w zatrzymywaniu ciepła. Można spotkać się dzisiaj z tym, że zamiast styropianu często stosuje się piankę poliuretanową. Przy użyciu tego materiału bardzo często przeprowadza się ocieplanie poddaszy w Przemyślu natomiast z łatwością znaleźć można polecane firmy, które zajmują się świadczeniem usług z tym związanych. Poddasza budynków to miejsca, przez które uchodzi największa ilość ciepła. W związku z tym ważne jest to aby poddasza odpowiednio zabezpieczyć. Dotychczas często te fragmenty budynków ocieplano przy użyciu wełny mineralnej. Jednak trzeba podkreślić, że pianka poliuretanowa sprawdzi się w tym zadaniu znacznie lepiej. W szczególności często na poddaszach stosuje się piankę o strukturze otwartokomórkowej. Piana tego typu ma pewną niezwykłą właściwość, która sprawia że ta pianka jest tak bardzo ceniona. Mowa tutaj o przepuszczaniu pary wodnej. Pianka poliuretanowa jest obecnie jedynym dostępnym materiałem używanym do termoizolacji, który pozwala na zatrzymywanie ciepła przy jednoczesnym przepuszczaniu pary wodnej. Przez tę ważną właściwość znacznie zmniejsza się ryzyko występowania mostków termicznych, które są bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci w pomieszczeniach. 

Piana poliuretanowa jest ceniona też z tego powodu, że dokładnie wypełnia ona wszelkie zakamarki w naszych domach. Jeśli zastosujemy piankę PUR na poddaszu to stworzy się jednolita powierzchnia, która będzie efektywnie zatrzymywać ciepło. Obecnie bardzo dużo firm świadczy usługi związane z ocieplaniem poddaszy pianką PUR. Nie powinniśmy mieć zbyt dużych problemów związanych ze znalezieniem takowych specjalistów ponieważ firmy tym się zajmujące zaczynają powstawać zarówno w dużych miastach jak i tych znacznie mniejszych. Świadczą one jednak usługi nawet z dala od miast.