Twardy materac polepszył, moją jakość snu

 

Witam, jestem w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania. Długo na to czekałem i w końcu zdecydowałem się kupić mieszkanie w centrum Warszawy. Wcześniej wynajmowałem pokój i mieszkałem z ludźmi, których nawet dobrze nie znałem. Teraz będę miał własny kąt i będę mógł w końcu poczuć się swobodnie. Jako że moje nowe mieszkanie nie jest do końca wyposażone będę musiał kupić kilka mebli, a w tym łóżko, które stanowi dla mnie najważniejszy element. Z tej okazji postanowiłem wybrać się na zakupy.

Najodpowiedniejszy dla mnie jest twardy materac

materace do spania twardeMuszę ze smutkiem przyznać, że mam dość sporą nadwagę, ważę ponad sto kilogramów, lecz wciąż staram się schudnąć, jednak nie wychodzi mi to tak dobrze jak bym sobie tego życzył. Gdy wybrałem się do sklepu z meblami pierwsze, od czego zacząłem to poszukiwania dużego łóżka z odpowiednim dla mnie materacem. Nie znam się na doborze materacy, więc zasięgnąłem porady u specjalisty, tak się składało, że w sklepie znalazłem taką osobę. Specjalista od materacy najpierw spytał mnie o wzrost i wagę. Trochę głupio było mi się przyznać, że jestem aż tak gruby. Pan jednak był miły i podchodził do swojej pracy profesjonalnie, doradził mi specjalny materac dla mnie. Okazuje się, że materace do spania twarde najbardziej nadają się dla osób o większej wadze ciała, taki też wybrałem. Kupiłem również łóżko, dość szerokie bym mógł się na nim cały zmieścić i by starczyło jeszcze miejsca dla dziewczyny, którą w przyszłości pewnie będę miał. Sklep zaoferował mi dowóz do domu za niewielką opłatą, zgodziłem się gdyż nie posiadam samochodu. Gdy moje nowe łóżko zostało dowiezione do mieszkania od razu zabrałem się za jego rozkładanie. Jest to wielki mebel, więc dość dużo czasu mi to zajęło. Na koniec odwinąłem materac zapakowany w specjalną folię i położyłem go na łózko, pasował idealnie. Założyłem świeże prześcieradło oraz położyłem nową kołdrę wraz z poduszkami. Nastał czas by wypróbować, jakość materaca. Położyłem się na niego ostrożnie, od razu stwierdziłem, że jest idealny dla mnie, mógłbym tak przeleżeć cały dzień, jednak pomyślałem, że w taki sposób nigdy nie uda mi się schudnąć. Postanowiłem, więc że pójdę pobiegać. Po powrocie wziąłem prysznic, zjadłem dietetyczną kolacje i położyłem się spać. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu obudziłem się rano bardziej wyspany niż zwykle, wstając miałem więcej energii do działania. Z chęcią, więc poszedłem poćwiczyć by zrzucić trochę swoją niechcianą wagę, postanowiłem również, że zapiszę się na siłownie. Tego dni byłem jakoś bardziej zmotywowany do działania niż zwykle.

Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego jak zwykły materac może poprawić, jakość mojego snu. Nie interesowałem się tym tematem, dopóki sam się nie przekonałem o właściwościach takiego materaca. Nigdy nie sądziłem, że materac trzeba dopasować indywidualnie do osoby, która będzie na nim spać. Bardzo cieszę się z mojego zakupu, muszę dokupić jeszcze resztę mebli do mojego nowego mieszkania, gdyż na razie mam tylko łóżko. Z pewnością wybiorę się do tego samego sklepu z meblami, w którym byłem, gdyż jest tam niezwykle miła i wykwalifikowana obsługa.