Tworzenie nowoczesnych stron www

Już ponad połowa Polaków ma dostęp do Internetu. Ponad 60% użytkowników szuka w sieci informacji o firmach, co szósty internauta dokonuje e – zakupów, a dla jednej czwartej firm Internet jest głównym rynkiem zbytu. Posiadanie własnego adresu i dobrej strony internetowej jest kluczowe dla istnienia firmy na współczesnym rynku. 

Jak tworzyć strony www?

tworzenie stron www toruńKażdy, kto decyduje się na stworzenie strony www musi sobie odpowiedzieć na pytanie: po co mu strona internetowa? Cel pozwoli nam określić kierunek działania. Powinniśmy określić grupę docelową odbiorców, których strona ma przyciągać uwagę, a także ich potencjalne oczekiwania. Przecież to do potencjalnych klientów chcemy dotrzeć z naszą ofertą. Tworzenie stron www Toruń stanowi ogromną pomoc. Domena jest nierzadko powodem sukcesu danej strony internetowej. Adres internetowy składa się z trzech elementów: znacznika www (obecnie nie jest już wymagany), części głównej (nazwy) oraz końcówki, np. pl, com, eu… Domena powinna być łatwa do zapamiętania i nawiązywać do charakteru prowadzonej działalności. Jeśli wybrana nazwa nie nawiązuje do prowadzonej działalności, firma będzie musiała ponieść spore koszty związane z promocją marki. Hosting to usługa polegająca na dostarczeniu sprzętu i niezbędnego oprogramowania umożliwiającego uruchomienie strony internetowej i utrzymanie skrzynek pocztowych. Należy dokonać zakupu miejsca na serwerze, czyli komputerze podłączonym do sieci 24/7. Przy wyborze należy kierować się nie tylko ceną. Darmowe hostingi nie oferują ochrony przed cyberatakami, co może skutkować utratą cennych danych. Jeśli nasza strona będzie często niedostępna lub będzie się zawieszać, to nie zbudujemy bazy lojalnych klientów. Każda strona internetowa, oprócz treści, posiada desing. Zlecający tworzenie stron mają trzy możliwości: darmowy projekt, gotowy projekt płatny lub projekt stworzony na zlecenie. Przy projektowaniu grafiki warto postawić na minimalizm. Strona ma jasno pokazywać cel. Jest to ważne dla klienta – on chce znaleźć odpowiedzi, a my je dajemy.

Po zakończeniu tworzenia strony, posiadaniu domeny i zawarciu umowy z firma hostingową serwis działa w sieci. Przy poważnych projektach czasem jest wymagane próbne uruchomienie strony (na serwerach testowych), aby sprawdzić, czy wszystko działa tak jak ma działać. Dopiero po próbie generalnej strona jest uruchamiana pod właściwą domeną. Hosting jest zazwyczaj opłacany z góry na rok. Niektóre firmy oferują dwutygodniowy okres próbny, po którym możemy podjąć finalną decyzję.