Ubranka dla psa

Ubranka dla zwierząt potrafią wywołać wiele kontrowersji. W przypadku yorków jest to jednak często spotykane i już raczej nikt nie ogląda się za tą rasą psa ubraną w sweterek. Sierść tych małych czworonogów jest szczególna, wymaga regularnego obcinania tak jak ma to miejsce w przypadku włosów człowiek. Zbyt długa sierść powoduje powstawanie kołtunów, jedzenie stale się w nią wplątuje, a psu zdecydowanie jest niewygodnie, kiedy nie widzi nic poza swoimi włosami przed oczami.

Odzież wierzchnia dla yorka 

ubranka dla yorkaJednak jeśli mamy do czynienia z chłodniejszą porą roku musimy odnaleźć balans pomiędzy wygodą psa, a jego zdrowiem. Zbyt krótka sierść może przyczynić się do odmrożeń dlatego zaleca się nie strzyc yorka zbyt krótko w okresie największych mrozów. Jeśli jednak już tak się stanie dobrym rozwiązaniem mogą okazać się ubranka dla yorka, które zapewnią mu ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Rasa ta jest bowiem szczególnie delikatna, dlatego powinniśmy dbać o ich ochronę. Pamiętajmy jednak, aby wybierać odpowiednie ubranka przeznaczone dla psów, a zapomnieć o ubieraniu naszych pupili w odzież dla dziecka. Każde psie ubranko jest bowiem odpowiednio przystosowane, aby zwierzak ani nie zmarzł, ani zbytnio się nie przegrzał. Oprócz walorów użytkowych oraz zdrowotnych warto również wspomnieć o tych estetycznych. Z pewnością york wygląda słodko w ubrankach dla niego przeznaczonych, jednak pamiętajmy, że nie każda pora roku jest odpowiednia dla tego rodzaju rozwiązania. Ubranko ma za zadanie chronić nasze pupile przed zbyt dużym mrozem, a nie być jedynie ozdobą. Posiadanie psa wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością, nie jest to zabawka, którą możemy ubierać w co tylko zapragniemy. Wybierając odzież dla psa zwróćmy uwagę na materiał z jakiego została ona wykonana i starajmy się stawiać na jak najbardziej naturalne, aby nie doszło do podrażnień naskórka. Dobrym pomysłem będzie również zakup ubranek z elementami odblaskowymi, aby nasz pupil był dobrze widoczny podczas wieczornych spacerów. 

Yorki to zdecydowanie bardzo delikatna rasa psów, zasługująca na szczególne traktowanie. Nie bez powodu możemy spotkać je z właścicielami ubrane w różnego rodzaju okrycia. Pełnią one nie tylko rolę ozdoby, jak mogłoby się wielu wydawać, ale mają za zadanie przede wszystkim zapewnić im ochronę przed zimnym i mroźnym wiatrem. Jeśli jednak spotkamy właściciela z pupilem w okresie letnim, który został ubrany w grube zimowe ubranko, do naszych obowiązków należy zwrócenie uwagi, że pies może się przegrzać.