Ważne aspekty przy organizacji wesela

 

Niektóre dni w naszym życiu są bardziej szczególne niż inne. Jednym z nich jest na pewno ukończenie szkoły, uczelni wyższej, osiemnaste urodziny, pierwszy dzień w pierwszej pracy czy też ślub i wesele. Organizacja tych dwóch ostatnich rzeczy zajmuje bardzo wiele czasu, jeśli nie planujemy tylko skromnej ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego i obiadu w restauracji z najbliższymi nam osobami. Większość narzeczonych decyduje się na zorganizowanie nieco większej imprezy – na kilkadziesiąt osób albo nawet więcej.

Jak zorganizować udane wesele?

udane wesele - legionowoAby dobrze zorganizować dzień ślubu i wesela potrzebujemy naprawdę wiele czasu. Trzeba zadbać o wszystkie, najdrobniejsze nawet aspekty. Należy się tym zająć z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ znalezienie dogodnej sali, fotografa osoby albo osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną – i zgranie tego z wybranym przez nas terminem! – wcale nie jest takie łatwe. Za organizację wesela należy zabrać się przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem, a niektóre pary planują ten dzień nawet znacznie dłużej. Pierwszym krokiem, gdy wybraliśmy już termin i miejsce ślubu, powinno być znalezienie sali. Niekoniecznie musimy jej szukać w największym mieście, może okazać się, że ledwie kilka-kilkanaście kilometrów od niego jest doskonałe dla nas miejsce, a ceny są znacznie bardziej atrakcyjne niż np. w stolicy. Taką miejscowością może okazać się Legionowo, które ma dość rozbudowaną bazę do organizacji nawet dużych imprez. Kiedy mamy już salę, trzeba pomyśleć o jedzeniu: możemy wybrać jedzenie na miejscu albo zamówić catering. Potem pora na oprawę muzyczną, tu do wyboru jest weselny DJ albo zespół muzyczny. Zdania w kwestii tego, która opcja jest lepsza, są bardzo podzielone, niewątpliwie jednak obie opcje mają swoich zwolenników. Nie zapominajmy też o dekoracjach sali i miejsca ślubu, zaproszeniach, kwiatach… Kiedy pragniemy zorganizować duże, udane wesele – Legionowo na pewno będzie dobrym do tego miejscem. Łatwo znajdziemy odpowiednio dużą, ładną salę, która pomieści wszystkich gości.

Warto jest wypytać pracowników danego miejsca o sprawdzonych fotografów, muzyków czy cukiernie, które tworzą torty weselne. Mogą nam oni zaskakująco dobrze doradzić, tym bardziej, że na własne oczy regularnie widzą, jak sprawdzają się na żywo DJ-e, zespoły, który fotograf najlepiej przykłada się do swojej pracy i które ciasta najbardziej smakują gościom. Taka wiedza będzie nieoceniona i na pewno pomoże nam bardzo podczas organizacji własnego weselna. Warto z niej skorzystać.