Wielopoziomowe zastosowanie przyczepek rowerowych

Wiosenna aura już za oknem, a to dobry znak dla fanów przemieszczania się rowerami po mieście. Pogoda jest na tyle stabilna, że pozwala na wygodne poruszanie się tymi pojazdami bez ryzyka narażenia się na przemarznięcie związane z niskimi temperaturami powietrza. Rower to bardzo wygodna i praktyczna metoda szybkiego przemieszczenia się z miejsca na miejsca zwłaszcza w dużych miastach, gdzie duży  ruch samochodowy utrudnia sprawne poruszanie się autami po mieście.

Praktyczne multifunkcjonalne przyczepki rowerowe

multifunkcjonalna przyczepka rowerowaSceptycy jazdy rowerem oczywiście będą marudzili, że jazda rowerem wcale nie jest tak komfortowa i jako przykład podadzą na pewno niską ładowność tych pojazdów. Rowerzyści jednak odrzucają tą tezę i przedstawiają jako swój argument takie urządzenia jak multifunkcjonalna przyczepka rowerowa będąca rozwiązaniem na bolączki transportowe rowerzystów. Jak wiadomo rower to bardzo wydajny pojazd i doczepienie do niego przyczepki nie spowolni rowerzystów zwłaszcza podczas jazdy po mieście, gdzie z pełną prędkością i tak się nie porusza. Oczywiście dla profesjonalnych rowerzystów szosowych byłby to problem, jednak oni przyczepek nie potrzebują i nie używają. Wróćmy do przeciętnych osób poruszających się rowerem i chcącym wzbogacić nieco jego możliwości ładunkowe. Dla takich osób stworzono wielofunkcyjne przyczepki rowerowe, które mogą pełnić rozmaite funkcje. Najbardziej popularne są przyczepki pełniące rolę środka transportowego dzieci, które posiadają dodatkową przestrzeń ładunkową do przewozu towarów, a także po ich odczepieniu służą jako wózki dziecięce transportowane ręcznie. Jest to najbardziej praktyczna forma przyczepki dla osób posiadających małe dzieci do lat 3 ze względu na to, że nie potrafią one się poruszać samodzielnie na rowerku i stanowią dodatkowy bagaż. Oczywiście istnieją także przyczepki typowo bagażowe na jednym lub dwóch kółkach, które w całości służą do transportu bagażu. Podobnie jak wózkowe odpowiedniki, je także można przerobić na wózek do jazdy ręcznej po odczepieniu do roweru, przez co będą pełniły, także drugą praktyczną rolę.

Wielofunkcyjne przyczepki rowerowe w dość znaczny sposób zwiększają funkcjonalność roweru. Są do tego bardzo lekkie i na tyle opływowe, że nie stanowią dużego obciążenia dla rowerzystów. Szczególnie przydatne podczas wypadów na majówkę gdzie można zabrać całe wyposażenie piknikowe, lub do zwykłej codziennej podróży do pracy gdzie będą służyły jako pojazd do przewożenia zakupów w drodze do naszego własnego domu.