Wygoda noszenia soczewek

Na świecie soczewki noszą miliony osób, chociaż jest to produkt niewidoczny, przez to możemy być nieświadomi, iż taki odsetek ludzkości woli je zamiast okularów. W końcu okulary to dodatkowy element garderoby, który często przeszkadza nam w funkcjonowaniu bądź nie pasuje do naszej stylizacji. Soczewki są niewidoczne, chyba, że korzystamy z takich zmieniających nasz rzeczywisty kolor tęczówki. 

Praktyczne i niewyczuwalne soczewki

soczewki kontaktoweOkulary to idealny dodatek, jednak nie zawsze pasuje nam do naszej garderoby, szczególnie, iż jest to spory wydatek, przez co zwykle nie posiadamy kilku par na różne okazje. Stajemy tutaj przed wyborem doboru swoich ubrań pod okulary albo… Albo możemy skorzystać z alternatywy, którą są soczewki kontaktowe. Czym są? Są to cienkie, zaokrąglone soczewki umieszczone na filmie łzowym pokrywającym powierzchnię oka. Zwykle są bezbarwne albo lekko zabarwione, aby użytkownik był w stanie łatwiej je zakładać i ściągać. Mamy dwie opcje twardości: miękką lub twardą. Jednak większość osób nosi miękkie soczewki kontaktowe ze względu na wygodę. Ciekawostką może być to, iż niegdyś dmuchano soczewki ze szkła! Soczewki kontaktowe kojarzone głównie są z korekcją wzroku, jednak aktualnie znajdziemy również wersję służącą jedynie jako kosmetyczny dodatek bądź akcesorium. Kolorowe soczewki mogą zmienić delikatnie lub całkowicie kolor tęczówki, z kolei te będące akcesorium używane są często na planach filmowych, aby nadać specjalnego efektu oczom aktora. Mimo to każda soczewka to wyrób medyczny podlegający nadzorowi FDA. Na każdy rodzaj soczewek, bez względu czy są korekcyjne czy nie, należy mieć receptę, ponieważ powikłania bądź infekcje mogą doprowadzić do utraty wzroku bądź ślepoty. Soczewki nosimy w trybie jednodniowym bądź w innych trybach takich jak miesięczne. Soczewki kontaktowe zawsze wybieramy pod okiem specjalisty z uwagi na to, iż oczy są bardzo wrażliwą częścią ciała ludzkiego, więc nietrudno o ewentualne powikłania. Specjalista będzie w stanie dobrać nam odpowiednie soczewki, udzielić porad i odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz wyjaśnić nam sposób dbania o nie. 

Soczewki kontaktowe to idealna rzecz, dla tych którzy cenią sobie różnorodność swojej garderoby. Mogą być używane jedynie w celach korekcyjnych, jak również w roli kosmetycznej zmiany. Mimo to należy skonsultować ich dobór z osobą posiadająca odpowiednie kwalifikacje, aby zapobiec wszelkim powikłaniom. Każdy człowiek ma tylko jedną parę oczu, więc należy o nie stosownie dbać.