Wygodny frak do jazdy konnej

Jeżdżę konno odkąd skończyłam siedem lat. Uwielbiam ten sport i bardzo się cieszę, że udało mi się namówić rodziców na lekcje jazdy w maleńkości. Konie są moją pasją. Uwielbiam spędzać wolny czas w stadninie czyszcząc swojego wierzchowca, sprzątając mu box, czy też jeżdżąc na nim po polach i lasach. Stadnina znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, więc często mogę spędzać swój czas właśnie w tym tak ważnym dla mnie miejscu. 

Praktyczny i elegancki ubiór jeździecki

frak jeździeckiJako, że jeżdżę konno od najmłodszy lat to teraz mam już dość duże doświadczenie jak się z tymi pięknymi i potężnymi zwierzętami obchodzić. Często biorę również udział w amatorskich zawodach organizowanych przez moją stadninę koni. Niestety nigdy nie chciałam brać udziału w profesjonalnych zawodach, ponieważ wiem, że jest to duże obciążenie nie tylko dla jeźdźca, ale również dla konia. Ostatnio doszłam do wniosku, że na zawody przydałby mi się nowy frak jeździecki. Ten który posiadam jest już trochę zniszczony, ponieważ nie da się ukryć, że towarzyszy mi od dwóch lat. Jednak jazda w różną pogodę i częste pranie pozbawiły go fasonu, dlatego tez potrzebuję czegoś nowego, żeby dobrze się prezentować. Na szczęście znam dobry sklep, w którym można kupić bardzo elegancki frak jeździecki za niewielkie pieniądze. Dodatkowo jest możliwość jego dokładnego dopasowania. Jest to bardzo ważne, żeby frak był dobrze dopasowany jak chce się jeździć w zawodach. Zbyt luźny frak niepotrzebnie łapie powietrze, a zbyt obcisły jest po prostu niewygodny. Jak zawsze obsługa w sklepie jest niezastąpiona. Sklep z odzieżą jeździecką prowadzi starsze małżeństwo, które również uwielbia konie, ale z racji tego, że już nie dopisuje im zdrowie tak jak kiedyś to musieli zrezygnować z jazdy. Na szczęście udało im się otworzyć sklep z odzieżą jeździecką dzięki czemu nadal w jakiś sposób są blisko z tematem koni i jeźdźców. Bardzo szybko udało mi się znaleźć w sklepie praktyczny frak jeździecki, który świetnie się dopasował do mojej sylwetki. Nie musiałam nawet zlecać żadnych dodatkowych przeróbek. Nie wspomnę o kolorze, który jest wręcz cudowny. 

W weekend odbędą się zawody dla amatorów. Już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła się pokazać w moim nowym fraku. Oczywiście będzie on przykryty w większości przez koszulkę z numerem startowym, ale później po zakończonym wyścigu będę się w nim prezentować na prawdę elegancko. Ciekawa jestem jak mi pójdzie. Wydaje mi się, że razem z moim koniem jesteśmy w bardzo dobrej formie, więc nie powinno być źle.