Wyjątkowy zestaw obiadowy

W końcu udało nam kupić się nasze pierwsze mieszkanie (chociaż mam nadzieję, że będzie ono również naszym mieszkaniem ostatnim i nie trzeba będzie się z niego wyprowadzać – jest wystarczająco duże). Obecnie zajmujemy się jego urządzaniem, remont, który był bardzo ciężkim i stresującym przeżyciem jest już na szczęście za nami. A teraz o wiele bardziej przyjemna część – wybór mebli oraz dodatków. Oszczędziliśmy sporą sumkę na urządzenie wnętrza, dlatego możemy sobie tutaj nieco poszaleć. Tym bardziej, że nie musimy się już śpieszyć.

Zakup świątecznego serwisu obiadowego

serwis obiadowyMamy to, co potrzebne do zamieszkanie (to znaczy łóżko, urządzoną łazienkę i kuchnię), więc na spokojnie możemy zająć się dograniem szczegółów. Właściwie większość mebli także jest już wybrana, musimy tylko podjąć jeszcze ostateczne decyzje i złożyć zamówienia. Dlatego teraz bardziej skupiam się na drobiazgach, takich jak naczynia, garnki, wyposażenie kuchni, łazienki, jakieś ozdoby. Obecnie przeglądam serwisy obiadowe, chciałabym kupić dla nas jakiś ekstra, na wiele osób, który będziemy używać tylko od święta, na przykład podczas imprez rodzinnych (marzy mi się urządzanie u nas wszelkich świąt dla naszych licznych rodzin). Myślałam o tym, aby kupić porcelanowy serwis obiadowy i nie  mam tutaj na myśli porcelany maszynowej, ale klasyczną ręczą robotę. Wiem, że koszt takiego serwisu z porcelany dla wielu osób jest dość wysoki, ale uważam, ze na takich sprawach nie należy oszczędzać. Warto jest podarować sobie odrobinę luksusu, tym bardziej, że będzie to luksus jedynie od święta. Najbardziej podobają mi się serwisy znanej polskiej manufaktury, mój mąż także bardzo je lubi, więc chyb zdecydujemy się na coś z ich oferty. szczególnie podoba mi się oferowana przez nich porcelana różowa, jednak te serwisy są już wyjątkowe drogie, podobnie jak kobaltowe z ozdobami z prawdziwego złota. Na takie raczej nie będzie nas stać, ale wydaje mi się, że uda nam się znaleźć jakiś porządny serwis w korzystnej cenie. Ależ to będzie przyjemność go używać.

W każdym domu przyda się dobrej jakości świąteczny serwis obiadowy. Jeśli chcemy kupić coś naprawdę porządnego, jest to dość duży wydatek, uważam jednak, że w tej kwestii nie należy oszczędzać. Taki porządny serwis będzie podkreślał wyjątkowość świątecznych chwil i na pewno znacznie podnosił smak serwowanych na nim potraw, a przynajmniej zadowolenie z ich spożywania. Warto jest wydać trochę więcej i kupić coś naprawdę fajnego, jest to luksus na pewno wart swojej ceny.