Wykonanie badania kleszczy sposobem na wykrycie chorób

Wielu z nas obawia się niezwykle groźnych pajęczaków, jakimi są kleszcze. Każdy z nas bowiem słyszał o tym, jak niebezpieczne mogą być ich ugryzienia. Na samą myśl o boreliozie jeży nam się włos na głowie, kiedy wracamy z wycieczki dokładnie oglądamy swoje ciało, a także naszych pociech w obawie, że możemy na nich znaleźć wbitego kleszcza. W tyle głowy kotłuje się myśl o tym, jak trudno wykryć boreliozę i do jakich konsekwencji może prowadzić brak leczenia. Wiemy, że nie ma z tym żartów i zastanawiamy się, jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy już dojdzie do ugryzienia.

Wczesne wykrycie boreliozy dzięki badaniu kleszcza

kleszcz badaniePrzede wszystkim musimy zachować spokój. Niezwykle istotne jest bowiem zachowanie zimnej krwi i odpowiednie usunięcie kleszcza. Nie należy używać w tym celu masła, bowiem kleszcz może zwymiotować, co sprawi, że wszystko dostanie się do naszego krwiobiegu. Kleszcza możemy usunąć odpowiednio go wykręcając z ciała lub użyć do tego specjalnych przyrządów, które są łatwo dostępne w wielu aptekach. Po usunięciu kleszcza mamy dwie możliwości. Możemy obserwować miejsce ugryzienia i gdy zauważymy rumień pobiec prędko do lekarza, by ten rozpoczął odpowiednią diagnostykę oraz leczenie. Możemy także wykonać badanie, które pozwoli nam uzyskać odpowiedź, czy kleszcz, który nas ugryzł był nosicielem. Do badania może być dostarczony każdej wielkości  kleszcz Badanie jest sposobem na to, by uzyskać spokój, jeśli okaże się, że kleszcz nie był nosicielem. Jeśli jednak wynik okaże się pozytywny wiemy, że konieczne jest rozpoczęcie długotrwałego leczenia, by zapobiec skutkom choroby. Kleszcze bowiem mogą być nosicielami nie tylko boreliozy, ale także kleszczowego zapalenia mózgu, a także wielu innych schorzeń. Wiedza o tym, czy jesteśmy chorzy jest zatem bezcenna i umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia. Do wyboru mamy różnorodne pakiety, które różnią się między sobą ceną. Im wyższa tym badanie obejmuje większą ilość chorób i jet zdecydowanie dokładniejsze. Ceny takiego badania to około kilkaset złotych, nie należą wprawdzie do najtańszych, jednak nasze zdrowie jest w tym przypadku bezcenne.

Musimy wiedzieć, że nie każdy kleszcz jest nosicielem chorób. Około trzydzieści procent osobników może nas zarazić niebezpiecznymi chorobami, które wymagają szybkiego leczenia. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy możliwość poddania kleszcza, który nas ugryzł badaniu, które pozwoli potwierdzić lub wyeliminować zarażenie. Warto zatem skorzystać z takiej możliwości, bowiem dzięki temu będziemy mogli spać spokojnie.