Wykorzystanie taśmy LED

 

W ostatnim czasie coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam na ciekawe i efektowne oświetlenie elewacji różnych budynków. Rozwiązań tych potrzebujemy nie tylko w okresie przedświątecznym, ale coraz chętniej wykorzystujemy je do tego, by stworzyć aranżację, która będzie rozpoznawalna dla postronnych osób. Jest to doskonały pomysł, kiedy prowadzimy, np. lokal gastronomiczny, który chcemy uwidocznić na tle pozostałych budynków znajdujących się na konkretnej ulicy.

Taśmy działające bez zasilacza

wodoodporna taśma led bez zasilaczaZe względu na zapotrzebowanie, jakie jest zgłaszane przez klientów, na polskim rynku znajdziemy cały asortyment zróżnicowanych produktów, które będą umożliwiały nam rozświetlenie elewacji budynku w sposób wyrazisty, a jednocześnie odpowiednio bezpieczny. Jednym z popularnych produktów, które ze względu na niezwykle prostą konstrukcję, a co za tym idzie, również dość banalny montaż, cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, są taśmy LED-owe. Ze względu na fakt, iż produkty te znajdują dość zróżnicowane zastosowanie, jeśli chodzi o kwestie oświetlenia, na rynku znajdziemy taśmy, które wyposażone są w różne rodzaje zasilania. Jednym z ciekawszych produktów, który znajdziemy popularnie w sprzedaży jest wodoodporna taśma LED bez zasilacza. Jest on ciekawy z wielu różnych względów. Po pierwsze, wodoodporność całej konstrukcji sprawia, że mamy możliwość bezproblemowego zastosowania tego typu taśmy na zewnątrz. Dzięki tej właściwości możemy mieć pewność, że produkt ten będzie w pełni bezpieczny niezależnie od pogody, jaka będzie panowała na zewnątrz. Światło będzie emitowane przez taśmę LED zarówno podczas opadów atmosferycznych, jak i w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej zera. W przypadku taśm bez zasilacza, podłączenie produktu odbywa się dzięki specjalnej złączce dołączonej do zestawu produktów. Dzięki tej złączce nie musimy martwić się, że pojawią się jakiekolwiek przepięcia energetyczne, które mogłyby stanowić zagrożenie dla instalacji elektrycznej.

Taśmy te dostępne są na rynku w różnych długościach i szerokościach, dzięki czemu bez większego problemu możemy dopasować produkt, który w najlepszy sposób pozwoli nam zrealizować zaplanowaną koncepcję wizualną. Bardzo ważną właściwością, która może mieć też wpływ na dobór produktu, z całą pewnością jest kolor światła emitowanego przez taśmę LED. Najczęściej jest to kolor biały o ciepłym lub też chłodnym zabarwieniu, ale na rynku znajdziemy też produkty cechujące się innymi wariantami kolorystycznymi, co daje nam szereg możliwości.