Wynajęcie pojazdu z hydraulicznym dźwigiem

Nowy projekt, jaki został przez nas przyjęty do realizacji jest największym jaki do tej pory wykonywaliśmy, więc wymagał przygotowania placu budowy i zaangażowania zewnętrznej pomocy do przetransportowania całego wyposażenia i materiałów. Infrastruktura administracyjna miała być szczególnie rozbudowana, i składa się z wielu rodzajów tymczasowych pomieszczeń. Takie pomieszczenia musiały być przewiezione pojedynczo na miejsce, choć problemem okazał się brak pojazdów do ich transportu.

Wynajem transportera z systemem załadunku

wynajem hds - łódźPonadto, przewóz wszystkich materiałów budowlanych nie był być może trudny, aczkolwiek nie mieliśmy żadnego łatwego sposobu na załadowanie ich na samochody transportowe w takich ilościach, jakie są wymagane. Najlepszym wyjściem okazało się wynajęcie pojazdów z hydraulicznym systemem załadunkowym, jakie używane są do transportu materiałów budowlanych i ciężkich ładunków w całym kraju. Hydrauliczne dźwigi samochodowe, zwane potocznie HDS, umożliwiają błyskawiczny załadunek wszelkiego ładunku gabarytowego w bezpieczny i sprawny sposób, oraz równie szybki rozładunek na miejscu. Rodzaj ładunku zależy od samochodu wyposażonego w taki system, aczkolwiek większość firm oferuje możliwość wynajęcia pojazdu uniwersalnego lub wyspecjalizowanego, więc nie ma większego problemu ze znalezieniem transportera do przewozu dowolnego ładunku. Wiele firm z naszej okolicy oferuje wynajem HDS – Łódź obsługiwana jest przez ponad dwadzieścia takich firm, współpracujących zarówno z firmami budowlanymi jak i sklepami potrzebującymi szybkiego transportu dużego gabarytu. Z racji iż mieliśmy ogromne ilości materiałów, jakie musiały być przewiezione, wynajęliśmy usługi nie jednej a dwóch firm, które w naszej okolicy są najbardziej renomowane. Pierwsza firma miała za zadanie przetransportować kontenery biurowe i użytkowe na miejsce, gdyż tylko ta firma dysponowała pojazdami wyposażonymi w system załadunkowy, mającymi płaską przestrzeń transportową na której mogły być przewiezione takowe kontenery. Zadaniem drugiej firmy był transport materiałów ciężkich na miejsce wykonywania projektu.

Obydwie firmy wywiązały się z zadania wzorowo, nie tylko przeznaczając do jego wykonania niemal wszystkie pojazdy, jakie były w danym momencie dostępne, ale również wykazując się najwyższą ostrożnością podczas transportu i rozładunku. Kontenery, które zazwyczaj musieliśmy relokować po ich przewiezieniu na miejsce, zostały tym razem ustawione idealnie wedle wytycznych, podobnie jak wszystkie gabarytowe materiały.