Wysokiej jakości płyta laminowana

Poprzez wykorzystanie wysokiej jakości materiałów do tego typu płyt, możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia elementów przeznaczonych w dużej mierze do sektora meblarskiego. Tego rodzaju rozwiązania zapewniają wysokiej jakości realizacje, w których funkcjonalność łączy się z eleganckim wyglądem. Świetnie sprawdzają się jako elementów korpusów ale również jako materiał wykorzystywany do produkcji frontów.

Zastosowanie płyt laminowanych

płyty laminowaneWspółczesny sektor stolarski wykorzystuje materiały najwyższej jakości. Laminat to nieodzowny element płyt meblarskich, także blatów stosowanych w kuchniach. Przede wszystkim zapewnia płycie ochronę przed wilgocią. W przypadku konstruowania korpusów meblowych, pozwala na tworzenie bardzo estetycznych, odpowiednio wykończonych produktów. Sporym ułatwieniem na firm stolarskich jest oferta firm zajmujących się przycinaniem materiałów na wymiar oraz ich oklejanie laminatem. Pozwala to zaoszczędzić czas potrzebny na wstępne przygotowanie materiałów do dalszej pracy. Dzięki temu stolarze mogą przystąpić bezpośrednio do pracy. Maszyny wykorzystywane do procesu obróbki materiałów zapewniają wysoką jakość realizacji. Poprzez stosowanie maszyn CNC, sterowanych za pomocą komputera, można uzyskać materiał na wymiar co do milimetra. Dzięki temu płyty, w trakcie montażu, idealnie do siebie pasują. Stworzenie doskonałej zabudowy meblowej w kuchni wymaga właśnie takie precyzji, co finalnie przekłada się na estetyczne, praktyczne i wytrzymałe rozwiązanie. Także w przestrzeniach takich, jak garderoby, salony, czy sypialnie, zabudowa wykonana z mebli wymaga zastosowania odpowiednich płyt. Świetnie sprawdzają się płyty laminowane. Poprzez wykorzystanie odpowiedniej jakości klejów, wszelkie realizacje odporne są na wilgoć, a materiał idealnie przylega do krawędzi. Poprzez odpowiedniej jakości frezy, przeznaczone do ścinania nadmiaru laminatu, zakrzywienia uzyskane w ten sposób są pozbawione zadziorów.

Nowoczesna aranżacja przestrzeni mieszkalnych wiąże się ze stosowaniem wysokiej jakości materiałów. Bardzo popularne są fronty lakierowane. Zapewniają bardzo estetyczne i eleganckie wykończenie przestrzeni. Całości dopełniają kompozycje wykonane z płyt z laminatem, który maskuje surową płytę, zapewniając idealną powierzchnię i precyzyjne wykończenie przestrzeni. Nowoczesny system realizacji mebli to również wysokiej jakości elementy techniczne, takie jak prowadnice, zawiasy, czy siłowniki, zwiększające funkcjonalność poszczególnych mebli.