Zalety osłon na grzejniki do przedszkoli

Szkoły czy przedszkola to miejsca, w których ciężko jest kontrolować to w jaki sposób bawią się dzieci. Przez to bardzo często zabawy w berka, ganianego czy przepychanki odbywające się na korytarzach mogą skończyć się upadkiem. Aby nie dopuścić do wypadku przez uderzenie się o żeliwny kaloryfer, stosowane są różne modele osłon na grzejniki do przedszkola czy szkoły. Ten dodatkowy element pozytywnie wpłynie na przytulność pomieszczeń oraz zapewni dodatkowe bezpieczeństwo dla dzieci.

Zastosowanie w przedszkolach osłon na grzejniki

osłony na grzejniki do przedszkolaZapewnianie bezpieczeństwa dzieci jest bardzo ważne w szkołach czy przedszkolach. Podczas lekcji można monitorować ich zachowanie, jednak podczas przerw zabawy na korytarzach czy w salach mogą skończyć się wypadkiem. Dzieci w przedszkolu często zaczynają gonić się lub przepychać co często może skończyć się upadkiem, który w najgorszym przypadku może doprowadzić do poważnego urazu. Aby dziecku nie groziło uderzenie w żeliwny kaloryfer, stosowane są osłony na grzejniki do przedszkola czy szkoły. Dzięki nim, ten ciężki żeberkowy przedmiot jest osłonięty, co zminimalizuje ryzyko kontaktu z dziećmi. Poza tą korzyścią, którą oferuje montaż maskownic, dodają one estetycznych wartości pomieszczeniom. Dzięki temu, kolorowe sale, w których dzieci bawią się i uczą, mogą posiadać dodatkowy element dekoracyjny. Osłonę na grzejnik można latem ozdobić wycinankami lub obrazkami, co doda kolejnej przestrzeni dla dzieci do własnoręcznego ustrojenia. Zimą maskownice nie wpływają negatywnie na działanie systemu grzewczego oraz mogą dodatkowo ochronić dzieci przed kontaktem z gorącą powierzchnią i oparzeniem. Osłony są łatwe w montażu a ich dopasowania wymaga jedynie podania ilości żeberek występujących w grzejniku. Nie wymagają przytwierdzania do ściany czy samego kaloryfera a jedynie założenia konstrukcji. Maskownice mogą występować w różnym kolorach, być wykonane ze stali czy materiału imitującego drewno. W ten sposób można dopasować je do wystroju pomieszczenia, do których zwykle nie da się dopasować grzejnika żeliwnego.

Zastosowanie w przedszkolach czy szkołach osłon na grzejniki żeberkowe jest świetnym pomysłem aby zminimalizować ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Małe dzieci często trudno jest kontrolować podczas zabaw, dlatego kiedy zaczynają biegać po sali, twarde wystające elementy, powinny być zakryte. Dzięki montażowi takiego elementu, pomieszczenie będzie prezentowało się dużo ładniej, jednocześnie chroniąc dzieci przed kontaktem z gorącą powierzchnią.