Zalety zdrowotnej paszy dla koni

Konie służą ludziom od wieków. Niegdyś stanowiły główny środek transportu, dzisiaj pełnią wiele innych pożytecznych funkcji. Powszechnie znany jest zdrowotny wpływ koni na osoby niepełnosprawne. Hipoterapia cieszy się dużym powodzeniem. Konie są zwierzętami stadnymi. Człowieka traktują jako członka swojej rodziny. Są gotowe nieść pomoc osobom potrzebującym. To niezwykle inteligentne i majestatyczne zwierzęta.

Konie potrzebują zdrowych dodatków paszowych

zdrowe dodatki paszowe dla koniDobra forma konia z pewnością cieszy każdego właściciela stajni.Z całą pewnością każdy koń w zależności od wieku, indywidualnych predyspozycji oraz rasy ma nieco inne potrzeby, które należy respektować. Trzeba również zaznaczyć, że konie są niezwykle wrażliwymi zwierzętami. Często cierpią z powodu nietolerancji pokarmowej. Dlatego też właściciele stajni powinni zainwestować w dobrej jakości karmę. W razie zaistniałej potrzeby można zastosować również zdrowe dodatki paszowe dla koni. Powszechnie bowiem wiadomo, że jedzenie ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Konie wykonujące ciężką pracę fizyczną na polu potrzebują paszy bogatej w składniki energetyczne oraz witaminy. Wówczas takie konie będą cieszyły się sprawnością i witalnością. W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba koni przeznaczonych do hipoterapii. Hipoterapia jest zalecana zwłaszcza dla dzieci z porażeniem mózgowym, dzieci autystycznych oraz dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Warto podkreślić z całą mocą, że konie wykazują niezwykłe właściwości zdrowotne. Konie uczestniczące w hipoterapii również potrzebują odpowiedniej opieki i dobrej jakości karmy. Pasze wzbogacone w odżywki i suplementy są zalecane przez weterynarzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzę rzadziej choruje i jest aktywne. Uważa się, że pasze zawierające duże ilości błonnika są szczególnie dobre dla młodych osobników. Co ciekawe, konie mają swoje własne preferencje i smaki. Bywa, że dana pasza nie smakuje koniowi i trzeba ją zmienić. Konie potrafią być bardzo kapryśne. Nie zadowolą się byle czym. Właściciele stajni często eksperymentują z różnymi rodzajami pasz.

Właściciele koni dokładają wszelkich starań, żeby ich podopieczni zachowali dobrą formę. Utrzymanie konia kosztuje dosyć drogo. Konie potrzebują odpowiedniego miejsca do odpoczynku i do wybiegu. Nie można również zapominać  właściwej pielęgnacji. Warto również wspomnieć, że pasze dla koni mają różne składniki i dodatki. Podstawową karmę warto nieco urozmaicić. Sklepy zoologiczne oferują rozmaite dodatki do pasz dla koni.