Zdalnie kierowane pojazdy

Zabawki, które mogą się samodzielnie poruszać, mówić czy nawet wykonywać polecenia, są wyjątkowo atrakcyjne dla dzieci. Kiedyś maluchy nie miały takiego wyboru i musiały się bawić jedynie klockami, lalkami i misiami. Choć już wtedy pojawiły się pierwsze modele samochodów, w których małe dzieci mogły samodzielnie jeździć. Napędzane były siłą nóg, ponieważ pod maską były pedały.

Jak wyglądają samochody na akumulator?

zdalne pojazdy dla dzieci na akumulatorDzisiejsze zabawki znacznie się różnią od tych, jakie mieliśmy jeszcze kilka dekad temu. Przede wszystkim są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie i dają maluchom więcej możliwości. Zdalne pojazdy dla dzieci na akumulator są typowymi zabawkami dzisiejszych czasów. Są świetnie wyposażone, bezpieczne i powalają na samodzielne przemieszczanie bez użycia siły. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim samochody typu sedan z niskim zawieszeniem i małymi kołami. Są one przede wszystkim stworzone do jazdy po płaskiej nawierzchni, czyli doskonale się sprawdzą na asfalcie, alejce w parku czy na chodniku. Przede wszystkim wybierają je rodzice mieszkający w dużych miastach, bo tam mają mnóstwo tego typu terenów. Innym rodzajem samochodów są auta terenowe, które dzięki wysokiemu zawieszeniu i dużym kołom, doskonale sobie radzą z ekstremalnymi warunkami takimi jak kamienie, piasek czy trawa. Wszystkie są wyposażone w mocne silniki i wydajne amortyzatory pozwalające na nieprzerwaną zabawę nawet przez dwie godziny. Ponadto maksymalną prędkością z jaką mogą się one poruszać, to kilka kilometrów na godzinę, zatem są idealne dla kilkulatków. Spora część samochodów jest wyposażona w pilot do zdalnego sterowania, dzięki czemu w razie potrzeby rolę kierowcy może przejąć rodzic. Pilot też się sprawdzi w czasie nauki samodzielnego kierowania, które wcale trudne nie jest. Maluch musi jedynie opanować kierownicę i pedał gazu. Żeby samochód się zatrzymał, wystarczy że dziecko zdejmie nogę z pedału gazu, a auto automatycznie się zatrzyma. Takie zabawki dostarczają naszym pociechom niesamowicie dużo wrażeń.

Jazda samochodem uczy maluchy koordynacji ręka – oko oraz ręka – noga. Ponadto dostarcza dziecku niesamowicie wielu wrażeń i stanowi nową perspektywę do poznawania świata. Dzieci lubią zdalnie sterowane samochody na akumulator, ponieważ mogą nimi samodzielnie kierować i choć przez chwilę poczuć się jak dorośli. Tak zaawansowane technologicznie zabawki nie należą do najtańszych, ale na pewno są wyjątkowe i funkcjonalne. Za najtańsze modele aut, trzeba zapłacić  kilkaset złotych.