Zdjęcie do szkoły

Jako nauczycielka wiem, jak ważne dla rodziców są wspomnienia ze szkoły ich dziecka. Ponieważ rodzic nie zawsze ma możliwość uczestniczyć we wszystkich szkolnych akademiach, czy wydarzeniach takich jak rozpoczęcie i zakończenie roku w naszej szkole zawsze staramy się, aby po tego typu atrakcjach pozostały jakieś pamiątki. Rodzice zawsze bardzo je sobie cenią, a same dzieci chętnie pozują. Również nasi wychowankowie po latach lubią sięgać do albumów i z uśmiechem spojrzeć, jak kiedyś wyglądał kolega z ławki.

Piękne zdjęcia dziecka

fotografia szkolna w WarszawieW szkole bardzo zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, dlatego gdy szukaliśmy fotografa, który wykona zdjęcia z zakończenia roku i przygotuje pamiątkowe fotografie poszczególnych klas, zależało nam na kimś o nieposzlakowanej opinii i dobrym portfolio. Na szczęście fotografia szkolna w Warszawie jest na tyle popularna, że udało nam się znaleźć doskonałego profesjonalistę. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, tak samo, jak zadowoleni są rodzice naszych wychowanków. Ważne dla nas były również koszty, dlatego cieszę się, że fotograf, z którym współpracujemy, przy dużym zleceniu, oferuje różnego rodzaju rabaty. A zlecenie było duże. Nie chodziło nam tylko o fotografie z uroczystego zakończenia roku szkolnego. Każde dziecko po otrzymaniu dyplomu miało swoje zdjęcie indywidualne oraz zdjęcie z gronem pedagogicznym. Następnie uczniowie ustawili się klasami i w ten sposób wykonane zostało kolejne zdjęcie. Muszę przyznać, że zwróciłam uwagę na fakt, że fotograf miał doskonałe wyczucie kompozycji. Postanowił ustawić uczniów w taki sposób, że każdy był dobrze widoczny i każdy wyszedł dobrze. Każdy, kto miał kiedyś styczność z dużą grupą dzieci, doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to wyczyn. Dziecko szybko się przemieszczają, chwila bez ruchu to dla nich chwila stracona, a dodatkowo zamknięte oczy, zasłonięta twarz, czy głupia mina jest na porządku dziennym. Na szczęście w tym przypadku udało się zrobić zdjęcie w taki sposób, że wszyscy wyglądali na zadowolonych z życia i jednocześnie dostojnych.

Zdjęcia dzieci w szkole to temat trudny. Każdy, kto próbował kiedyś sfotografować swoją pociechę zdaje sobie sprawę, że dzieci nie są urodzonymi modelami i uwielbiają się wygłupiać. Zdjęcia ze szkoły to jednak pamiątka na całe życie, dlatego tak ważne jest, aby dobrze uchwycić wszystkich, w taki sposób, aby po latach nikt nie patrzył na swoje fotografie z niezadowoleniem. Dlatego właśnie uważam, że fotograf, z którym aktualnie współpracujemy idealnie nadaje się do tego zadania.