Znalazłem architekta z uprawnieniami kierownika budowy

Od dawna myśleliśmy z żoną o budowie własnego domu, bo na tą chwilę mieszkamy z naszym prawie siedmioletnim synkiem w domu jednorodzinnym z rodzicami. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, ale to nigdy nie będzie mieszkaniem u siebie. Dlatego zaraz po ślubie kupiliśmy ładną działkę budowlaną, na której teraz będziemy stawiać nasz wspólny dom. Formalności spadły na moją głowę, ale na szczęście znalazłem architekta, który poza samym zrobieniem projektu załatwia również pozwolenie na budowę.

Z pomocnym architektem jest o wiele łatwiej

architektNa etapie, na którym jesteśmy teraz z żoną uważam, że formalności związane z budowaniem domu dla zwykłego człowieka są wręcz nie do ogarnięcia. Naprawdę jest tego tyle, że samemu trzeba by siedzieć całymi dniami w urzędach. I tym bardziej się cieszę, że dostałem polecenie na najlepszego profesjonalistę w swojej dziedzinie w mojej miejscowości. Bo nie każdy architekt oferuje taki sam zakres usług. My trafiliśmy akurat na osobę, która pomaga załatwić wszystkie formalności związane z pozwoleniem na budowę. Jest to bardzo duża pomoc, bo nasz architekt załatwia wszystko w naszym imieniu. Poza tym posiada jeszcze uprawnienia kierownika budowy, dzięki czemu będzie mógł nadzorować budowę według swojego własnego projektu. A na dodatek wszystkie usługi tego architekta są w bardzo przystępnej cenie. Za sam projekt i pomoc w załatwieniu pozwolenia na budowę będziemy musieli zapłacić około trzech tysięcy złotych, a to jest bardzo niewiele, jeśli chodzi o ceny rynkowe. Bo oczywiście najważniejszą rola architekta jest zrobienie projektu, według którego będzie można taki dom zbudować. A projekt jest niezbędny, żeby móc wnioskować o pozwolenie na budowę. My zrobiliśmy to tak, że wybraliśmy sobie jakiś dostępny w internecie wzór domu, a następnie ustaliliśmy z architektem wszelkie zmiany, które chcielibyśmy w nim wprowadzić. I teraz architekt projektuje dla nas podobny dom do tego, jaki znaleźliśmy w internecie. A do projektu potrzebna jest jeszcze mapka od geodety.

Nie wiem jak to Nam wyjdzie wszystko w praktyce z tą budową, ale mam jak najlepsze przeczucia. Sądzę, że znaleźliśmy naprawdę dobrego architekta, który pomoże nam wiele rzeczy załatwić. Najważniejsze, żeby tylko stworzył projekt, który nam się spodoba. Potem dopiero będziemy przechodzić przez wszystko inne jak pozwolenia, cała budowa i remonty. Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem, któremu trzeba dać radę. Dobrze jednak mieć jakiegoś pomocnego fachowca, który posłuży dobrą radą w trudnych chwilach.